Image

Nasza oferta to coś znacznie więcej niż tylko oferta artystyczna i handlowa...

Warwas Justyna

justyna-warwas2Justyna Warwas  urodziła się w Częstochowie. To tutaj, najpierw w Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Malczewskiego, potem w Akademii im. J. Długosza rozpoczęły się jej artystyczne poszukiwania. Dyplom z malarstwa obroniła z wyróżnieniem w pracowni prof. Jarosława Kweclicha. Równocześnie podjęła studia z zakresu fotografii na Akademii Fotografii w Warszawie. Została uhonorowana stypendium Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie sztuk plastycznych 2011. Obecnie pracuje jako asystent na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Szczególną pasją artystki stały się malarstwo i rysunek, a później fotografia.
Efektem tych zainteresowań jest seria obrazów, na których technika malarska przenika się właśnie z fotografią. Mówi: 'Cały czas szukam jakiegoś złotego środka, żeby te techniki ? fotografię, rysunek i malarstwo połączyć. Eksperymentuję... Myślę, że fotografia jest fajnym uzupełnieniem malarstwa, tak jak malarstwo jest uzupełnieniem fotografii. Ten kolor, który się pojawia w moich fotografiach, wziął się właśnie z malarstwa, bo gdyby nie malarstwo, to pewnie nie było by go w takiej formie, w takim przekazie, a być może nie byłoby go w ogóle'.
Artystka szuka inspiracji do swoich dzieł w drugim człowieku, filmie oraz książkach Borgesa, Tokarczuk, Bułhakowa czy Fuentesa. Marzy, by w jej twórczości pojawiał się ten sam, co u nich, element magii. W swoich dziełach stylistycznie balansuje gdzieś pomiędzy realizmem, a światem baśni. Preferuje przedstawienia figuralne, a szczególnie lubi uwieczniać kobiety. Potrafi wydobyć ukryte w nich piękno, emocje, czasem zaskakujące - to, co na co dzień ukryte. Jej dzieła oglądać można było do tej pory na wielu wystawach w kraju i zagranicą. Chętnie fotografuje również modę.
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support